درمان در مرکز rtms

روانپزشک
نقش متخصص روانپزشک در درمان وسواس فکری و عملی
فوریه 4, 2020
روانپزشک
مجرب ترین متخصص روانپزشک کیست؟
فوریه 12, 2020

درمان در مرکز rtms

روانپزشک

آیا می دانید استفاده از خدمات مرکز آر تی ام اس چه فوایدی می تواند برای درمان اختلالات فرد داشته باشد؟ در مطالب قبلی شما را با کار هایی که در مرکز rTMS انجام می دهند آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

چه زمان از مرکز rTMS استفاده می شود؟

داروهای ضد افسردگی و روان درمانی اولین خط درمانی برای افسردگی اساسی هستند. اما این درمانها برای همه بیماران مؤثر نیست. در این موارد، rTMS ممکن است به عنوان یک درمان جایگزین یا برای تقویت داروهای ضد افسردگی یا روان درمانی استفاده شود. بیمارانی که نتوانسته اند پاسخ کافی از داروهای ضد افسردگی را بدست آورند، یا قادر به تحمل داروها نباشند، ممکن است درمان rTMS را در نظر بگیرند.

مرکز آر تی ام اس

در مرکز rTMS چه کار می کنند؟

از آنجا که rTMS از پالس های مغناطیسی استفاده می کند، قبل از شروع درمان، از بیماران خواسته می شود هرگونه اشیاء حساس مغناطیسی (مانند جواهرات، کارت های اعتباری) را حذف کنند. برای راحتی و محافظت در شنوایی، بیماران لازم است در طول درمان، گوش های گوش را بپوشند، زیرا rTMS با هر پالس، صدای بلند با صدای بلند را شبیه به دستگاه MRI ایجاد می کند. بیماران در هر جلسه rTMS نشسته اند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
نشانه های افسردگی اساسی از نظر متخصص روانپزشک

چه کسی سرپرستی و درمان با rtms را انجام می دهد؟

rTMS همیشه توسط پزشک TMS تجویز می شود. در جان هاپکینز، تمام پزشکان TMS به طور خاص دارای مجوز TMS توسط بیمارستان هستند. آستانه اولیه موتور همیشه توسط پزشک TMS تعیین می شود. خود این درمان توسط یک تکنسین با تجربه TMS و تحت نظارت پزشک TMS یا توسط پزشک TMS انجام می شود.

آیا نیاز است فرد بعد از درمان بستری شود؟

بر خلاف ECT، rTMS نیازی به آرام بخش یا بیهوشی عمومی ندارد، بنابراین بیماران در طول درمان کاملاً بیدار و آگاه هستند. “دوران نقاهت” وجود ندارد، بنابراین بیماران می توانند پس از آن به خانه بروند و به فعالیتهای معمول خود بازگردند.

چه کسانی نمی توانند rtms را انجام دهند؟

بیماران با هر نوع فلز غیر قابل جابجایی در سر خود (به استثنای بریس یا پر کردن دندان)، نباید rTMS دریافت کنند. عدم رعایت این قاعده می تواند باعث گرم شدن، جابجایی یا نقص عملکرد جسم و در نتیجه جراحات یا مرگ شود. در زیر لیستی از ایمپلنت های فلزی وجود دارد که می تواند از دریافت بیمار rTMS جلوگیری کند:

  • گیره یا سیم پیچ آنوریسم
  • استنت در گردن یا مغز
  • محرک های عمیق مغز
  • الکترود برای نظارت بر فعالیت مغز
  • کاشت های فلزی در گوش و چشم شما
  • قطعات گلدان یا گلوله در سر یا در نزدیکی سر
  • خال کوبی صورت با جوهر حساس فلزی یا مغناطیسی
  • سایر وسایل فلزی یا جسم کاشته شده در داخل یا در نزدیکی سر

برای استفاده از خدمات بهترین مرکز rtms می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
متخصص روانپزشک و اختلال اضطراب اجتماعی

۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
۰۲۱۲۲۲۴۶۶۰۵
۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵ منشی

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

02122260067