بهترین مرکز rTMS کجاست؟

روانشناس
درمان استرس و اضطراب با rTMS
دسامبر 29, 2019
عدم تمرکز کودکان با دستگاه نوروفیدبک
بررسی درمان عدم تمرکز کودکان با دستگاه نوروفیدبک
ژانویه 23, 2020

بهترین مرکز rTMS کجاست؟

rTMS

آنچه در این مقاله می خوانید:

آیا می دانید بهترین مرکز rTMS کجاست؟ آیا با شیوه درمانی آر تی ام اس آشنایی دارید؟

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین ویژگی های بهترین مرکز rTMS آشنا کردیم. همچنین اطلاعاتی در خصوص عوارض تحریک مغناطیسی مغز با rTMS در اختیارتان قرار دادیم. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد روش درمانی rtms در اختیارتان قرار دهیم.

براساس اعلام موسسه ملی بهداشت روان، بیش از 17 میلیون بزرگسال آمریکایی حداقل در یک بازده زمانی افسردگی را در سال 2017 تجربه کردند.

افسردگی نوعی بیماری فلج کننده است که می تواند توانایی شخص را در انجام فعالیتهای اساسی و اصلی زندگی مختل کند. این می تواند منجر به سوء مصرف مواد، مشکلات در کار و روابط شخصی شود. همچنین خطر خودکشی فرد را افزایش می دهد.

اما درمان استاندارد افسردگی برای 45٪ بیماران به طور کامل کار نمی کند. برای مبتلایان به افسردگی مقاوم به درمان، تحریک مغز ممکن است تنها راه حل کلیدی باشد.

دکتر رابرت بوتا، متخصص روانپزشک بهداشت UCI می گوید: “ما افسردگی را از طریق صحبت درمانی، مواد شیمیایی یا تحریک مغناطیسی درمان می کنیم. ” “وقتی روان درمانی و داروهای ضد افسردگی شکست بخورند، تحریک مغناطیسی اغلب می تواند در 65٪ بیماران موثر واقع شود. “

مرکز rTMS

درمان rTMS چیست؟

یک روش درمانی به نام تحریک مغناطیسی ترانس کرانیال (تکرار شونده مغناطیسی transcranial (rTMS)) برای افرادی که دارای افسردگی مقاوم در برابر درمان هستند نوید بخش می باشد.

برای اولین بار در سال 1903 که به ثبت رسیده است، تحریک مغناطیسی به دلیل عدم درک درباره مدار مغز از کار افتاد. این ایده در دهه 1980 دوباره زنده شد زیرا فناوری مغناطیسی قدرتمندتری برای برنامه هایی مانند تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی (MRI) به کار گرفته شد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
متخصص روانپزشک و درمان سردرد های میگرنی با rTMS

مطالعاتی که در اواسط دهه 1990 شروع شد نشان داد هنگامی که تحریک مغناطیسی به قشر جلوی مغز هدایت شد، بخشی از مغز که با تنظیم خلقی درگیر است، نتایج مثبت را نشان می دهد.

در سال 2008، سازمان غذا و داروی ایالات متحده rTMS را به عنوان روشی درمانی برای افسردگی مقاوم به درمان تصویب کرد. اثبات شده است که این روش از تحریک عصب واگ (VNS) مؤثرتر است و عوارض جانبی کمتری نسبت به روش درمان با تشنج برقی (ECT) دارد.

اولین بار در سال 1903 که توسط FDA اختراع شد و در سال 2008 توسط FDA تأیید شد، rTMS یک درمان سرپایی است که نشان داده شده از تحریک عصب واگ (VNS) مؤثرتر است و عوارض جانبی کمتری نسبت به درمان الکتروشوک (ECT) دارد.

فواید درمانی در مرکز rTMS

به گفته یکی از متخصصین، درمان rTMS در بعضی از بیماران تغییر قابل توجهی ایجاد کرده است:

یک خلبان هواپیمایی که سالها از افسردگی رنج می برد،موفق شد گریه کردن مداوم را متوقف کند و فعالیت های عادی روزانه اش را از سر بگیرد و بعد از درمان با rtms توانست به بهبودی کامل برسد.

یک معلم توانست بعد از درمان زندگی شاد و پر از نشاط خود را به دست آورد.

یکی دیگر از بیمارانی که قبلاً روزانه 22 ساعت را در رختخواب خود می گذراند، اخیراً پس از یک دوره rTMS، لذت ساده رفتن به فروشگاه برای خرید مواد غذایی را تجربه کرده است.

بوتا یکی از متخصصین روانپزشکی که استاد روانپزشکی در دانشکده پزشکی UCI است، می گوید: “خوشحال کننده است که افرادی که به اینجا آمده اند به سختی صحبت کنند و از طریق این روش درمانی متحول شوند. ” آنها تبدیل به افراد دیگری می شوند که به راحتی می خندند و صحبت می کنند. “

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
متخصص روانپزشک و اختلال اضطراب اجتماعی

جریان مغناطیسی

این درمان شامل انتقال جریان مغناطیسی به مناطقی از قشر جلوی مغز است که از طریق آزمایشات بالینی مشخص شده و به احتمال زیاد منجر به نتیجه می شود. میدان های مغناطیسی متناوب، جریان الکتریکی را در بافت زیرین القا می کنند تا به عملکرد طبیعی مغز کمک کنند.

برای استفاده از خدمات بهترین ار تی ام اس در تهران می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۷
۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۸
۰۲۱۲۲۲۶۰۰۶۹
۰۲۱۲۲۲۴۶۶۰۵
۰۹۱۲۸۲۲۷۱۶۵ منشی

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

02122260067