متخصص روانپزشک و درمان حمله ی پانیک

درمان وسواس
متخصص روانپزشک و درمان وسواس
نوامبر 9, 2019
جدایی
متخصص روانپزشک و درمان اضطراب جدایی در کودکان
نوامبر 19, 2019

متخصص روانپزشک و درمان حمله ی پانیک

متخصص روانپزشک

آنچه در این مقاله می خوانید:

اگر دنبال درمان حمله ی پانیک هستید، متخصص روانپزشک تنها کسی است که می تواند به شما کمک کند. برای خواندن مطلب متخصص روانپزشک و درمان وسواس می توانید به سایت مراجعه کنید.

متخصص روانپزشک و درمان حمله

درمانگر شما ابتدا با آزمایش تشخیص می دهد که شما دچار حمله ی پانیک، یا اختلال آن و یا تحت تاثیر عوامل دیگر قرار گرفتید، مانند مشکلات قلبی یا تیروئیدی، با نشانه هایی که حملات پانیک را دور از شما قرار می دهد.

برای تشخیص و درمان حمله ی پانیک شما می بایست:

  • آزمایش کامل بدهید.
  • آزمایش خون برای چک کردن تیروئید و یا دیگر شرایط محتمل و همچنین آزمایش هایی برای قلب و نوار قلب از شما گرفته می شود.
  • متخصص روانپزشک از شما درباره ی حالات روحی، ترس یا نگرانی ها، موقعیت های استرس زا، مشکلات عاطفی، شرایطی که شما از حضور در آن اجتناب می کنید و وضعیت خانوادگی تان سوال می کند.

ممکن است احساس کنید که درمانگر شما، در زندگی شخصی شما دخالت و کنجکاوی می کند. همچنین ممکن است از شما درباره ی مصرف الکل و یا مواد مورد استعمال نیز سوالاتی بپرسد.

متخصص روانپزشک

معیارهای درمان حمله ی پانیک

هر کسی که دچار حمله ی پانیک می شود حتما دچار بیماری پانیک نیست. برای درمان حمله ی پانیک انجمن روانپزشکی آمریکا لیست زیر را منتشر کرده اند:

  • ممکن است شما مکرر دچار حمله ی پانیک شوید.
  • حداقل یکی از حملات دست زده به شما در یک ماه یا بیشتر به دلیل نگرانی درباره ی حمله ی  دیگر بوده است؛ ترس مداوم از نتایج حمله مانند از دست دادن کنترل خود، حمله ی قلبی یا “دیوانه یا عصبانی شدن”، یا تغییرات مشخص در رفتار، مانند اجتناب از قرار گرفتن در موقعیت هایی که شما گمان می کنید ممکن است در آن دچار حمله ی پانیک شوید.
  • حملات پانیک به دلیل مصرف دارو یا مواد دیگر، موقعیت های پزشکی، یا دیگر شرایط روحی و روانی مانند فوبیای اضطراب اجتماعی یا بیماری های وسواسی رخ نمی دهد.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تفاوت متخصص روانپزشک با روانشناس

در مطالب بعد از رجوع به متخصص روانپزشک برای درمان حمله ی پانیک، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =

02122260067