مرکز نوروفیدبک

مرکز نوروفیدبک کجاست؟ چه امکاناتی برای بیمار در این مرکز وجود دارد؟

در اینجا می خواهیم شما را با مهم ترین خصوصیات مرک نوروفیدبک اشنا کنیم و ازمزیت ها و روش های درمانی که در اینجا استفاده می شود اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم.

مرکز نوروفیدبک کجاست؟

نوروفیدبک نوعی سیستم آموزشی ذهنی است که برای درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات روانی مورد استفاده قرار می گیرد. در این رو درمانی استفاده از دارو جایگاهی ندارد.

در این روش درمانی نوروفیدبک فعالیت مغناطیسی مغز را تغییر می دهد. در این روش هیچ نوع عمل جراحی انجام نمی شود.

در مرکز نوروفیدبک، ما از هر دو روش بیو فیدبک سنتی به همراه روشهای آموزش نوروفیدبک استفاده می کنیم. ما متوجه شده ایم که هنگامی که بیو فیدبک و نوروفیدبک به طور مستقل از یکدیگر استفاده می شوند، بسیاری از مراجعین نتایج مثبتی را مشاهده می کنند. با این حال، برای سلامتی مطلوب و نتایج، ترکیبی از هر دو روش را ارائه می دهیم.

مزیت های مراجعه به مرکز نوروفیدبک

استفاده از خدمات نوروفیدبک می تواند نقش بسیار موثری در روند بهبودی بسیاری از اختلالات داشته باشد.

بهبود حافظه

مطالعات نشان داده است که استفاده از این نوع روش درمانی باع رشد و افزایش حافظه افراد می شود. رشد حافظه می تواند در زمینه یاداوری اسامی، تاریخ ها و مکالمات باشد.

بهبود وضعیت خواب

یکی از مهم ترین مزیت های این مرکز این است که فرد به راحتی و با آرامش بیشتری می تواند بخوابد. برخی از بیمارانی که دچار کم خوابی نیز بودند با استفاده از نوروفیدبک کیفی خواب بسیار بالاتری پیدا کردند.

کاهش علائم ADHD یا بیش فعالی

مطالعات نشان داده است که یکی از روش های درمان ADHD استفاده از خدمات نوروفیدبک می باشد.

مرکز نوروفیدبک

عملکرد نوروفیدبک چگونه است؟

تمامی روش های نوروفیدبک شامل سنسور های EEG می شود که امواج مغز را کنترل می کند. و پاسخ هایی را دریافت می کند. دریافت پاسخ و فیدبک گاهی می تواند از طریق بازی با گِیم، گوش دادن به موسیقی و یا تماشای یک ویدئو انجام گیرد.

در طول جلسات نوروفیدبک ذهن یاد می گیرد که پاسخ های لازم را بدهد. با توجه به علائم و نشانه های بیماری روند درمان در بیماران مختلف متفاوت خواهد بود.

امواج مغزی به الکتریسیته طبیعی که همه ما در مغز خود داریم، اشاره دارد. این امواج از به صورت آهسته تا سریع حرکت می کنند و می توانند تاثیری در نحوه احساس ما داشته باشند. به عنوان مثال، خیلی از طول موج های ضعیف کند که در طول روز بر عملکرد ذهن تاثیر دارند می توانند در تمرکز بر روی موضیعات مختلف نقش داشته باشند. خیلی از این امواج می توانند در اضطارب فرد نیز موثر باشند.

به توانایی رشد و تغییر مغز، نوروپلاستیک گفته می شود. مطالعات نشان می دهد افرادی که دارای مغزهای بزرگتر و سالم تری هستند در معرض خطر ابتلا به زوال عقل هستند. آنها همچنین ممکن است هوش، تمرکز و خلاقیت قوی تری را تجربه کنند.

نوروفیدبک درمانی غیر تهاجمی، غیر دارویی است و عوارض جانبی منفی ایجاد نمی کند. تحقیقات حاکی از موفقیت 85 درصدی موفقیت بیماران از نظر بهبود توانایی تمرکز، تنظیم رفتار، کاهش تکانشگری است که همگی در بهبود فرد موثر اند.

تعداد جلسات نوروفیدبک

آیا می دانید به چند جلسه درمان در مرکز نوروفیدبک نیاز دارید؟

از آنجا که نوروفیدبک شامل یادگیری است و در هر فرد متفاوت است ، نوع، ترتیب و سرعت تغییر از فردی به فرد دیگر متفاوت است. ذهن جوان ها خیلی سریعتر از مسن ترها یاد می گیرد و یک مسئله کوچک سریعتر از مسائل بزرگ تغییر می کند.

به طور معمول، هر چه علائم طولانی مدت و درگیر کننده تر باشد، جلسات بیشتری لازم است.

میانگین تعداد جلسات درمان با نوروفیدبک

تعداد متوسط ​​جلسات بسته به نوع تجهیزات مورد استفاده در پرونده شما متفاوت هستند. براساس تجهیزات نوروفیدبک حسگرهای ,3D 19 سنسور  به طور معمول ممکن است درمان 12 جلسه به طول انجامد.

البته برای اینکه نتیجه رضایت بخش تری به دست آید ممکن است این جلسات طولانی تر شود.

برای بیماری هایی نظیر اوتیسم و ​​اختلالات شدید خود ایمنی، انتظار دارید که تعداد جلسات بیشتر با دستاوردهای بهتری در طول دوره انجام شود.

اگر از تجهیزات “Brain Boost” استفاده می کنید، منتظر جلسات 50 تا 70٪ بیشتر باشید تا نتایج مشابه را ببینید. در صورت استفاده از تجهیزات حسگر ‘Mini’ 2 (نوع مورد استفاده در کلینیک ها)، می توانید 4 تا 5 برابر تعداد کل جلسات را انتظار داشته باشید.

هزینه نوروفیدبک

هزینه درمان و جلسات نوروفیدبک نیز بسیار متفاوت است. بسته به تعداد جلسات و همچنین شدت اختلال فرد هزینه ای که برای درمان در مرکز نوروفیدبک پرداخت خواهید کرد متفاوت خواهد بود.

در آمریکا و اروپا به طور معمول هزینه هر 40 دقیقه درمان در مرکز نوروفیدبک 250 تا 2200 دلار می باشد.

برای اطلاع دقیق از هزینه نوروفیدبک با همکاران ما در تماس باشید.

هزینه نوروفیدبک به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی از آن ها عبارت اند از:

  • چقدر سریع به آموزش پاسخ می دهید
  • چقدر با توصیه های خارج از آموزش سازگار هستید (به عنوان مثال، روال خواب، تغذیه، ورزش و غیره)
  • اهداف و نتایج آزمایش شما

برای استفاده از بهترین خدمات مرکز نوروفیدبک با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

02122260067