مرکز rTMS

بهترین مرکز rTMS کجاست؟ آیا می دانید درمان با استفاده از rTMS چه فوایدی می تواند برای شما داشته باشد؟

در اینجا می خواهیم در مورد خصوصیاتی که بهترین مرکز rtms باید داشته باشد و فواید این متد درمانی اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم.  

rTMS نوعی تحریک مغزی است که باعث درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات روانی می شود.

درمان برخی از اختلالات از جمله اضطراب، افسردگی، زنگ گوش و rtms را می توانید در مرکز ار تی ام اس انجام دهید.

مهم ترین فواید rTMS

در این روش درمانی به مسکن و داروی بیهوشی نیازی نیست.

گاهی ممکن است استفاده از دارو های بیهوشی برای سلامتی فرد مضر باشد. در مرکز rTMS به داروی بیهوشی نیازی پیدا نمی کنید. استفاده از دارو های بیهوشی می تواند عوارض بسیاری از جمله حالت تهوع، گیجی، هذیان گویی و rtms داشته باشد.

عوارض محدود

یکی دیگر از فواید این نوع روش درمانی این است که عوارض rTMS بسیار کم است. تنها 10 تا 30 درصد از افرادی که rtms را انجام می دهند دچار کمی سردرد و یا گرفتگی ماهیچه های صورت می شوند. البته این نوع روش درمانی در برخی مواقع برای افرادی که دچار صرع هستند پیشنهاد نمی شود و ممکن است دچار حمله شوند. بنابراین لازم است تا در مرکز ار تی ام اس حتما قبل از انجام این روشش درمانی با پزشک مشورت کرده و از توصیه های روانپزشکتان استفاده کنید.

نبود دوره ریکاوری

به دلیل اینکه این نوع روش درمانی به داروهای بیهوشی و مسکن نیازی ندارد می توان گفت که درمان با تحریک مغزی دوره ریکاوری ندارد. بعد از انجام rTMS می توان دید که بیمار حالات روحی، توجه، و همچنین حافظه بهترین پیدا خواهد کرد.

به طور کلی می توان گفت استفاده از این نوع روش درمانی نوین یکی از بهترین روش هایی است که متخصصین روانپزشک به مراجعین پیشنهاد می دهند.

rTMS چیست؟

تحریک مکرر مغناطیسی Transcranial (rTMS) یک درمان مؤثر، بدون دارو و غیر تهاجمی برای درمان افسردگی است که از تحریک مغناطیسی در تحریک نواحی مغز استفاده می شود که برای بهبود خلق و خوی فرد استفاده می شود.

مغز انسان ذاتاً ارگان الکتریکی است که عملکرد آن از طریق انتقال سیگنالهای الکتریکی بین سلولهای عصبی می باشد. درمان rTMS با فرآیندهای طبیعی بدن شما به سادگی با افزایش تعداد و دفعات انجام چنین انتقالاتی کار می کند.

به همین ترتیب، فرد در مرکز rTMS می تواند فعالیت را در نواحی متمرکز مغز تغییر داده و اثرات مورد نظر خود را به اثبات برساند که نشان داده شده است در درمان انواع مشکلات سلامت روان مفید است.  

آشنایی با نحوه عملکرد تحریک مغناطیسی مکرر Transcranial (rTMS)

rTMS فعالیت الکتریکی مغز را از طریق یک میدان مغناطیسی پالس تأثیر می گذارد. این میدان مغناطیسی با عبور پالسهای جریان سریع از طریق سیم پیچ سیم ایجاد می شود.

در مرکز rtms سیم پیچ سیم به صورت پلاستیکی قفل شده و در نزدیکی پوست سر مشتری قرار می گیرد تا میدان مغناطیسی در مناطق خاصی از مغز متمرکز شود.

میدان مغناطیسی با خیال راحت می تواند بدون ایجاد درد به پوست سر و جمجمه نفوذ کند و در سلولهای هدفمند مغزی جریان ایجاد کند. از آنجا که این تحریک در فواصل منظم داده می شود.

مرکز rTMS و درمان افسردگی

افسردگی شرایط پیچیده ای است که می تواند در همه زمینه های زندگی شما تأثیر بگذارد. تکرار تحریک مغناطیسی Transcranial (rTMS) می تواند به درمان افسردگی کمک کند.

  • جایگزینی برای داروهای ضد افسردگی
  • بسیار موثر
  • غیر تهاجمی
  • بدون درد
  • بدون عوارض جانبی که معمولاً با داروهای ضد افسردگی تجویز می شوند

اگر مبتلا به افسردگی هستید، تنها نیستید. در هر زمان معین، تقریباً از هر ده نفر یک نفر با افسردگی یا اضطراب زندگی می کنند. اعتقاد بر این است که هنوز هم بسیاری از افراد دچار افسردگی هستند اما تشخیص داده نشدند.

علیرغم شیوع و تأثیرات مخربی که ممکن است افسردگی در زندگی افراد داشته باشد، بسیاری از مبتلایان با بهترین نیت سعی در تحمل بیماری را دارند، نه اینکه بخواهند با مشکل روبرو شوند. متأسفانه، اگر درمان نشود، افسردگی با گذشت زمان بدتر می شود.

اختلال افسردگی اساسی (که اغلب به آن افسردگی بالینی گفته می شود) یک مسئله جدی است. این امر از روحیه کم گذر و گذرا متمایز است و اگرچه ممکن است گاهی اوقات حداقل بخشی از آن ناشی از وقوع یک زندگی ناگوار زندگی شود، پس از آنکه به وجود آمد، به یک احساس کلی تبدیل می شود. به عبارت دیگر، اگر از افسردگی رنج می برید، برای احساس بد بودن، نیازی به داشتن «روز بد» ندارید.

این شرایط می تواند بر هر جنبه ای از زندگی، از جمله توانایی شما در کار، ایجاد و حفظ روابط، تمرکز و معاشرت و به طور خلاصه، کیفیت کلی زندگی و بهره وری شما تاثیر داشته باشد. متأسفانه، این مشکل بر سلامت جسمی نیز موثر می گذارد. به عنوان مثال، افسردگی بارها و بارها با افزایش خطر حمله قلبی و سکته مغزی همراه بوده است.

با مطالعه این نکات حتما با خود می پرسید آیا من هم افسرده ام؟

افسردگی یک شرایط پیچیده است و هیچ دو فرد مبتلا دقیقاً به یک شکل احساس افسردگی نمی کنند. با این حال، برخی از علائم عمومی وجود دارد که پزشکان آن را عادی توصیف کرده اند، مانند خلق و خوی پایدار، کمبود انرژی، کاهش علاقه به زندگی و توجه به مشکلات  می تواند از نمونه های این علائم باشد.

اگر از افسردگی رنج می برید، ممکن است علائم زیر را تجربه کنید:

  • برای مدت زمان طولانی خودتان را کم روحیه بدانید.
  • توانایی لذت بردن از زندگی را از دست بدهید حتی فعالیتهایی که قبلاً عاشق آنها بودید را دیگر انجام ندهید.
  • در برقراری ارتباط و لذت بردن از گذراندن وقت با افراد، حتی کسانی که به شما نزدیک هستند، احساس مشکل کنید.
  • بعضی اوقات مبتلایان به افسردگی حتی می توانند توانایی احساس عشق به خانواده و دوستان خود را نیز از دست دهند.
  • از اضطراب رنج می برد. این می تواند بسیار نگران کننده باشد، گاهی اوقات حتی بیشتر از روحیه پایین. در بعضی مواقع می تواند فعالیتهای روزمره را تقریبا غیرممکن کند.

اگر نمونه های بالا را تجربه کرده اید لازم است تا حتما نزد یک متخصص روانپزشک بروید و از مرکز rtms برای بهبود افسردگی خود استفاده کنید.

برای استفاده از حدمات بهترین مرکز ار تی ام اس (rTMS) با کارشناسان ما در تماس باشید.